Strona Główna / Projekty / Zakochani w Wolności – Dni Pamięci na UW!

Zakochani w Wolności – Dni Pamięci na UW!

Zrzeszenie Studentów Polskich UW zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji projektu Zakochani w Wolności – Dni Pamięci na Uniwersytecie Warszawskim!

W 2014 roku zajmowaliśmy się historiami związanymi z ruchem oporu w obozach koncentracyjnych i obozach zagłady. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu ciekawych gości, m.in.: pan Kazimierz Piechowski, Kazimierz Albin i prof. Zbigniew Kączkowski – uciekinierzy z KL Auschwitz.

Tegoroczna edycja wydarzenia skupia się na wspomnieniu zmian ustrojowych w Polsce na przełomie 1989 i 1990 roku oraz odzyskanej „wolności”. Każde z przewidywanych pięciu spotkań rozpocznie się dyskusją z zaproszonymi gośćmi, a następnie wspólnie obejrzymy jeden film polski, nakręcony w latach 1989–1992.

Podczas pierwszego spotkania zapraszamy na projekcję filmu „Ucieczka z kina Wolność” (1990, reż. Wojciech Marczewski). Zapraszamy do sali B w Auditorium Maximum UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Spotykamy się 24 lutego 2015 roku (wtorek) o godz. 18:30. Wstęp Wolny.

Informacje dot. kolejnych spotkań na: https://www.facebook.com/zspuw

 

UCIECZKA

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>