Strona Główna / News / Zwiedzaj i Pracuj w Japonii!

Zwiedzaj i Pracuj w Japonii!

Podczas wizyty w Japonii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w lutym br. podpisane zostało porozumienie pomiędzy Rządem Japonii a Rządem Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie programu „Zwiedzaj i Pracuj”. Program umożliwia otrzymanie specjalnej wizy pozwalającej na podjęcie zatrudnienia o charakterze dodatkowym w stosunku do pobytu wypoczynkowego na okres do jednego roku. Program zaczął działać w lipcu 2015 r. Zanim ogłoszone zostaną szczegółowe wytyczne prosimy zapoznać się z informacjami poniżej.

Treść porozumienia można znaleźć tutaj: http://www.tokio.msz.gov.pl/resource/abb89c9d-ea88-4950-812e-c7fc4db70ef8:JCR

Cele programu:

Program ten skierowany jest do Polaków i Japończyków w wieku od 18 do 30 lat i umożliwia wyjazd do Japonii/Polski na okres do jednego roku w celu promowania wzajemnego zrozumienia oraz umacniania przyjaznych stosunków pomiędzy naszymi krajami.

Opis programu w wersji angielskiej można znaleźć tutaj:http://www.mofa.go.jp/j_info/visit/w_holiday/index.html

Cechą szczególną programu jest możliwość podjęcia pracy zarobkowej, która pozwoli na pokrycie wydatków związanych z podróżami oraz pobytem w Japonii. Jednakże głównym celem programu jest wyjazd do Japonii w celach wypoczynkowych, dlatego osoby, które chcą wyjechać do Japonii jedynie w celach zarobkowych lub celem podjęcia tam nauki, powinny ubiegać się o stosowną wizę.

Warunki uczestnictwa w programie:

Obywatele polscy, którzy chcą ubiegać się o uczestnictwo na zasadach „Zwiedzaj i Pracuj” muszą spełniać poniższe warunki:

  • w dniu złożenia wniosku mają od 18 do 30 lat włącznie
  • w momencie składania wniosku zamieszkują na terenie Polski
  • posiadają ważny polski paszport

O czym należy pamiętać:

  • Niezależnie od możliwości podjęcia pracy na miejscu, przed przyjazdem do Japonii należy zgromadzić środki finansowe wystarczające na utrzymanie w początkowym okresie pobytu i zakup biletu powrotnego do Polski.
  • Przed i po przyjeździe do Japonii należy zwracać szczególną uwagę na stan zdrowia. Dobry ogólny stan zdrowia jest niezbędny do życia w kraju o odmiennej kulturze, zwyczajach i kuchni.
  • Osoby będące na utrzymaniu wnioskodawcy nie mogą towarzyszyć mu podczas udziału w programie
  • Ambasada nie pośredniczy w poszukiwaniu pracy.

Informator dotyczący programu, dokładne wymagania i procedury obowiązujące osoby składające wnioski wizowe dostępny w poniższym linku:
http://www.pl.emb-japan.go.jp/konsulat/informatorWH.pdf

Poniżej zdjęcia z kraju do którego możecie polecieć ;)

m_164793 m_161171 m_104079

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>