Strona Główna / News / ZSP partnerem kampanii „Alkohol to odpowiedzialność – pij rozważnie”

ZSP partnerem kampanii „Alkohol to odpowiedzialność – pij rozważnie”

diageomini

ZRZESZENIE STUDENTÓW POLSKICH PARTNEREM KAMPANII ALKOHOL TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ. PIJ ROZWAŻNIE.

Kampania Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie prowadzona przez firmę Diageo w Polsce od ponad 5 lat ma nowego partnera – Zrzeszenie Studentów Polskich. Organizacja wesprze firmę Diageo w promocji odpowiedzialnych postaw związanych z piciem alkoholu wśród studentów.

Państwa kampania na pewno zasługuje na uznanie i wyróżnienie jako przedsięwzięcie promujące ideę odpowiedzialnego picia alkoholu. (…) Szerzenie wiedzy o rozważnym piciu napoi alkoholowych uczy, że wygrana osiągnięta dzięki asertywności i ciężkiej pracy przynosi prawdziwą satysfakcję – tak w uzasadnieniu przyznania patronatu napisali przedstawiciele Zrzeszenia Studentów Polskich. Organizatorów cieszy fakt, że najstarsza organizacja studencka działająca w Polsce włączyła się w działania na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu tym bardziej, że od 2013 r. prowadzone są aktywacje skierowane właśnie do studentów.

W ramach kampanii przeszkoleni pracownicy Diageo prowadzą od 2 lat szkolenia DRINKiQ. Podczas wykładów dzielą się wiedzą jak rozsądnie korzystać z alkoholu, czym są napoje alkoholowe i jak działają na nasz organizm. Ponadto oprócz części teoretycznej szkolenie zawiera moduł ćwiczeniowy, w którym uczestnicy spotkania są zachęcani do dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą dotyczącą odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu. Aneta Jóźwicka, Corporate Relations Director Diageo Polska: Dotychczas przeszkoliliśmy ponad 500 studentów m.in. takich uczelni jak SGGW, SWPS, Łazarski, Vistula i in. Cieszy nas fakt, że młodzi ludzie tak chętnie przychodzą na szkolenia i są otwarci na wiedzę nt. odpowiedzialnego spożywania alkoholu. Na razie szkoliliśmy studentów głównie uczelni warszawskich, żeby przekonać się, czy jest w ogóle zainteresowanie tego typu inicjatywami. Po 2 latach mogę śmiało powiedzieć, że zdecydowanie tak. Już teraz wiemy, że nasze szkolenia będziemy kontynuować w nowym roku akademickim i że poszerzymy obszar szkoleń na całą Polskę, m.in. dzięki partnerstwu ze Zrzeszeniem Studentów Polskich. Serdecznie zachęcam samorządy studenckie do kontaktu z nami w sprawie organizacji szkoleń.

Aby szkolenie DRINKiQ odbyło się na Twojej uczelni, powinno zostać spełnione kilka warunków dotyczących organizacji przedsięwzięcia:
• Wszyscy uczestnicy szkolenia muszą być pełnoletni,
• Władze uczelni muszą wyrazić zgodę na przeprowadzenie szkolenia,
• Minimalna liczba uczestników szkolenia to 50 osób,
• Czas potrzebny na szkolenie to 1-1,5 h.

Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia i informacje o inicjatywach związanych z kampanią Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie, dostępne są na
www.pijrozwaznie.pl, Facebook/PijRozwaznie i www.DrinkIQ.com

O Akcji:
Kampania społeczna Alkohol to odpowiedzialność. Pij rozważnie. prowadzona jest od ponad pięciu lat przez producenta alkoholi firmę Diageo we współpracy z ekspertami i instytucjami patronującymi kampanii. Podczas ubiegłorocznych edycji kampanii organizatorzy przeprowadzili sondaż wśród internautów i badanie opinii publicznej, publikowali porady w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu oraz zbierali deklaracje od kierowców, wydając im przy tym specjalne naklejki na szybę i etui na dowody rejestracyjne „Prowadzę. Nie piję”. Dotychczas organizatorzy zebrali ponad 76 000 podpisów pod tą deklaracją. Deklaracje poparcia dla idei akcji można cały czas składać na Facebooku i poprzez stronę www.pijrozwaznie.pl. Więcej informacji na temat kampanii: www.pijrozwaznie.pl oraz na Facebook/PijRozwaznie.

Dodatkowe informacje ws. szkoleń:
Natalia Windorpska
On Board PR Sp. z o.o.
nwindorpska@onboard.pl
tel: 22 321 51 48

Zgłoszenia ws. szkoleń przyjmujemy ponadto pod adresem:
pijrozwaznie@onboard.pl

 

 

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>