Strona Główna / News / V edycji Akademii Menedżera Zrównoważonego Rozwoju

V edycji Akademii Menedżera Zrównoważonego Rozwoju

17 marca rozpoczęła się rekrutacja do V edycji Akademii Menedżera Zrównoważonego Rozwoju, która odbędzie się w II połowie lipca 2015 r. w Warszawie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 kwietnia 2015 r. pod adresem e-mail: akademia@gdos.gov.pl.
Formularz zgłoszeniowy i regulamin są dostępne na stronie www.gdos.gov.pl, www.projekty.gdos.gov.pl oraz www.poczujnature.pl.
Będę niezmiernie wdzięczna za rozpowszechnianie tej informacji wśród studentów.
W załączeniu przesyłam plakaty promujące Akademię (w wersji do zamieszczania na stronach internetowych oraz do druku ) z prośbą o zamieszczanie przy publikowaniu przedmiotowej informacji. Jeżeli mają Państwo taką możliwość, będę wdzięczna za umieszczenie plakatu na uczelnianych tablicach ogłoszeń.

Piąta edycja Akademii:
Piąta edycja Akademii odbędzie się w drugiej połowie lipca i weźmie w niej udział 24 uczestników. Zostaną oni wybrani spośród studentów, którzy prześlą wypełnione formularze zgłoszeniowe. Następnie 50 wybranych uczestników, których zgłoszenia otrzymają najwyższe oceny, zostanie zaproszonych do II etapu rekrutacji. W tym etapie kandydaci zostaną poproszeni o przygotowanie pracy w formie rozprawki.
Zajęcia w ramach Akademii będą odbywać się w Warszawie i okolicach. Organizator zapewni uczestnikom wyżywienie, zakwaterowanie, materiały szkoleniowe i ubezpieczenie. Uczestnicy będą musieli jedynie na własny koszt dotrzeć do miejsca zakwaterowania pierwszego dnia.

Czym jest Akademia Menedżera?:
Akademia Menedżera Zrównoważonego Rozwoju to pięć dni intensywnego treningu menedżerskiego, warsztatów szkoleniowych i spotkań przeznaczonych dla studentów, organizowanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Głównym celem Akademii jest zwiększenie świadomości i wiedzy w zakresie zrównoważonego rozwoju społecznego, gospodarczego i ekonomicznego studentów w Polsce oraz wyszkolenie przyszłych menedżerów, którzy swoją pracą będą wcielać w życie ideę zrównoważonego rozwoju. W Akademii mogą wziąć udział pełnoletni studenci uczelni państwowych i prywatnych, studiów stacjonarnych, niestacjonarnych
i podyplomowych, którzy w momencie trwania Akademii nie ukończyli 26. roku życia

Korzyści dla uczestników Akademii
Dzięki udziałowi w Akademii uczestnicy:
· rozwiną kompetencje menedżerskie w ramach treningu interpersonalnego;

· poznają ideę sieci Natura 2000 i walory przyrodnicze wybranego obszaru Natura 2000;

· poznają przykłady (dobre praktyki) realizujące ideę zrównoważonego rozwoju – w biznesie,
w inwestycjach infrastrukturalnych;

· poznają perspektywę przedstawicieli różnych sektorów – administracji, nauki, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych;

· poznają założenia przygotowania i realizacji projektu w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz możliwości jego dofinansowania;

· przygotowują założenia projektu z zakresu zrównoważonego rozwoju (fiszka projektowa).

Dla zespołu, który wykona najlepszą fiszkę projektową przewidziana będzie nagroda – płatny miesięczny staż w GDOŚ lub w jednej z regionalnych dyrekcji ochrony środowiska.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o śledzenie naszych stron internetowych oraz faceboooka „Natura 2000. Poczuj to” i serdecznie zapraszamy do udziału w V edycji Akademii.

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>