Strona Główna / Warszawa / Warszawa Projekty / Bollywood days / Filmowa podróż do Indii – kino tamilskie na UW!

Filmowa podróż do Indii – kino tamilskie na UW!

indyjskie

 

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Filmowa podróż do Indii”, będącego preludium do tegorocznej edycji Bollywood Days czyli Dni Indyjskie na UW
Przewidujemy trzy spotkania: w lutym poznaliśmy kino bengalskie, w marcu zajmiemy się kinem tamilskim, a ostatnie spotkanie cyklu odbędzie się na początku kwietnia. Na każdym z nich obejrzymy wybrany film z konkretnego orodka filmowego w Indiach. W tematykę spotkania wprowadzą nas członkowie Rasa Mandala Koło Naukowe Indologii UW, którzy w tym roku współorganizują akcję wraz z Zrzeszenie Studentów Polskich UW.

Spotykamy się 26 marca, w czwartek, o 18:30 w sali C w Auditorium Maximum na Kampusie Centralnym UW.

Specyfikę kina tamilskiego przedstawi zgromadzonym Angelika Lanckamer. Następnie zapraszamy na film „Madraspattinam” (2010).

Opis filmu:
Angielka Amy, przeżywszy po śmierci męża udar, w oczekiwaniu na operację decyduje się nagle pojechać do Indii. Towarzyszy jej w tej podróży wnuczka. Zbliżająca się do śmierci Amy zaczyna wspominać wydarzenia sprzed 60 lat. Co takiego wydarzyło się w życiu Amy w 1947 roku?

Pokaz filmowy umili nam słodki poczęstunek, przygotowany przez ZSP UW.

Zapraszamy!

Dopisz się do wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/1431207443838835/

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>