Strona Główna / News / 22. Finał WOŚP – relacja z UW!

22. Finał WOŚP – relacja z UW!

uwwosp_mini

12 stycznia 2014 roku Rada Uczelniana Zrzeszenia Studentów Polskich Uniwersytetu Warszawskiego aktywnie włączyła się w 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia w naszej siedzibie przy ul. Nowy Świat 69 działa sztab studencki „WOŚP na UW”. Podczas dnia zbiórki wolontariusze zaopatrzeni w puszki i serduszka ruszyli na Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, by kwestować na szczytne cele charytatywne. Przez cały dzień zebraliśmy kwotę ponad 3 tyś złotych. To pierwszy finał organizowany przez ZSP UW, dlatego cieszymy się z tego wyniku i mamy nadzieję za rok zwielokrotnić zebraną sumę. Hasłem 22. Finału WOŚP były słowa „Na ratunek”. Pieniądze zbieraliśmy na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz dla oddziałów geriatrycznych. Środki zostaną przeznaczone m.in. na wyposażenie oddziałów dziecięcej medycyny ratunkowej, np. wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG. Cieszymy się, że pieniądze z puszek ZSP UW również wspomogą te szczytne cele.

W naszym sztabie działał również punkt Fundacji DKMS Polska, w którym zarejestrowało się 17 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Jest to wynik bardzo zadowalający, do tego stopnia, że podjęliśmy już decyzję o dalszej współpracy z DKMS. W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów Fundacja DKMS Polska zorganizowała wraz z ZSP UW Dzień Dawcy Szpiku. Podczas akcji można było oddać swój wymaz z jamy ustnej i dzięki temu włączyć się do ogólnopolskiej sieci potencjalnych dawców. Punkt DKMS doskonale wpisał się w ideę Sztabu „WOŚP na UW”. 

Artur Jemielita

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>