Strona Główna / Kraków / Zawody dla amatorów i studentów już za nami!

Zawody dla amatorów i studentów już za nami!

W dniach 14 i 15 czerwca mimo kapryśnej pogody w Krakowie odbyły się po raz kolejny zawody dla braci akademickiej oraz po raz pierwszy w tej części Polski – dla amatorów. Zmiana miejsca o której dowiedzieliśmy kilkanaście godzin przed zawodami utrudniał nieco organizację, ale mimo wszystko zawody na wodzie odbyły się zgodnie z planem, na dystansie 200 metrów.

Wyścigi które od kilku lat odbywają się na Wiśle pod Wawelem, otrzymały zgodę Polskiej Federacji Smoczych Łodzi na przeprowadzenie walki o tytuł Akademickiego Mistrza Polski.

W sobotnim finale wyścigów zmierzyły się drużyny Politechniki Opolskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz “Drugiej Największej Uczelni Technicznej w Krakowie” (czyli Politechniki Krakowskiej). Wytrwałe treningi i zgrana ekipa tej ostatniej brawurowo odstawiła drużyny AGH (dotychczasowego, trzykrotnego posiadacza statuetki smoka – nagrody w wyścigu Międzyuczelnianym) i Politechniki z Opola zgarniając pierwsze miejsce na podium w obydwu kategoriach.
Klasyfikacja IV Międzyuczelnanego Wyścigu:

1. Druga Największa Uczelnia Techniczna w Krakowie (PK)
2. Akademia Górniczo-Hutnicza
3. Uniwersytet Jana Pawła II
4. Akademia Sztuk Pięknych
5. Wyższa Szkoła Europejska
6. Uniwersytet Pedagogiczny
7. Polska Akademia Nauk
Klasyfikacja Akademickich Mistrzostw Polski:

1. Druga Największa Uczelnia Techniczna w Krakowie (PK)
2. Akademia Górniczo-Hutnicza
3. Politechnika Opolska
4. Uniwersytet Jana Pawła II
5. Akademia Sztuk Pięknych
6. Wyższa Szkoła Europejska
7. Uniwersytet Pedagogiczny
8. Polska Akademia Nauk

Niedzielne zawody były zarezerwowana dla drużyn składających się debiutantów w tym sporcie. Wystartowało 9 drużyn z takich miast jak: Gdańsk, Opole, Katowice, Wrocław i Kraków. Zabawa według opinii zawodników była gorąca, choć zimny i mocny wiatr starał się nas przegonić z bulwarów.

Klasyfikacja generalna Otwartych Amatorskich Mistrzostw Polski wygląda następująco:

1. Husaria Gdańsk
2. Kogeneracja Wrocław
3. Politechnika Opolska
4. RKS HUWDU Opole/Katowice
5. Husaria Gdańsk 2
6. Pure Jatomi Kraków
7. EDF Kraków
8. Instytut Konfucjusza w Krakowie
9. Radio Kraków

 

Dziękujemy za zabawę w tym roku, przepraszamy za nie dociągnięcia organizacyjne jakie się nam zdarzyły, no i zapraszamy za rok! Miejmy nadzieję że pogoda dopisze! :)

 

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>