Strona Główna / Kraków / Wielki Studencki Test Wiedzy o Krakowie – o projekcie

Wielki Studencki Test Wiedzy o Krakowie – o projekcie

wstwok_logo

Wielki Studencki Test Wiedzy o Krakowie – już od 3 lat przeprowadzany jest w Krakowie Wielki Studencki Test Wiedzy o Krakowie. Konkurs ten skierowany jest do wszystkich studentów krakowskich uczelni. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o mieście wśród studentów, inspirowanie ich i zachęcenie do podjęcia samodzielnych badań nad dziejami Krakowa oraz wzmocnienie identyfikacji osób uczących się w Krakowie z miejscem studiów. Pragniemy pokazać, że dla wielu spośród nas, historia jest wielką pasją, którą chcemy dzielić się z innymi. Cyklicznie swoim patronatem honorowym to wydarzenie obejmuje Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, a także rektorzy największych krakowskich Uniwersytetów:

Akademii Górniczo – Hutniczej,
Akademii Ignatianum.
Politechniki Krakowskiej,
Uniwersytetu Ekonomicznego,
Uniwersytetu Jagiellońskiego,
Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II,
Uniwersytetu Pedagogicznego im KEN,
Uniwersytetu Rolniczego,

Konkurs przeprowadzany jest w Auli im. prof. W. Danka mieszczącej się w Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Podczas jego trwania uczestnicy uzupełniają test przygotowany specjalnie na tę okazję przez pracowników Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Zazwyczaj składa on się z 40 zamkniętych pytań z możliwością wyboru tylko jednej, prawidłowej odpowiedzi. Na całość konkursu przewidziany czas to 60 minut. Oczywiście na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody m.in. staż w dziale nauki MHK, tablet, aparat cyfrowy, liczne nagrody książkowe czy roczny karnet umożliwiający bezpłatne wejścia do wszystkich oddziałów Muzeum Historycznego. Uroczyste wręczenie nagród odbywa się w Sali Baltazara Fontany znajdującej się w Muzeum Historycznym.

wstwok_plakat2 wstwok_plakat1

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>