Strona Główna / Kraków / Sprint przez zebrę!

Sprint przez zebrę!

Sprint przez zebrę, czyli najkrótsze zielone

Studenci działający w krakowskim ZSP znani są z tego, iż usilnie walczą o prawa nie tylko studentów, ale również miejscowej społeczności. Dowód na to mogli zaobserwować krakowianie, którzy często pokonują aleje Mickiewicza.

W samo południe duża grupa młodych ludzi zgromadziła się na skrzyżowaniu al. Mickiewicza oraz ulicy Reymonta, gdzie przy pomocy uczęszczających tamtędy pieszych urządziła bieg przez przejście dla pieszych. Sprint zaczął się o równej 12.00. Zaraz po zapaleniu zielonego światła, sprinterzy rozpoczęli bieg, mający na celu pokonanie w jak najszybszym tempie zebry, niestety było to bardzo trudne zadanie.

Cała oprawa biegu była starannie przygotowana. Trasę wyznaczały napisy meta, start oraz rozstawione chorągiewki, biegaczy dopingował głos z megafonu,  o sportowców zadbali także „trenerzy”, którzy zgromadzonym na starcie pomagali się rozgrzać, przez robienie pajacyków, przysiadów i rozciąganie całego ciała.

Ogółem w akcji wzięło udział około 300 osób. Zarówno tych, którzy zebrali się na facebooku i postanowili wspólnie walczyć o dłuższe zielone, jak również przypadkowych pieszych.

Głównym powodem zorganizowania happeningu, była chęć zwrócenia uwagi miasta na zbyt krótkie zielone światło na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu al. Mickiewicza i ul. Reymonta. Dystans jaki trzeba pokonać aby przedostać się na druga stronę ulicy jest niewspółmierny z długością świateł, dlatego piesi tracą czas na zbyt długie czekanie na alejach lub też przebiegają przez światła, co jest bardzo niebezpieczne. Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie obecną sytuację tłumaczył faktem, iż wydłużenie zielonego światła dla pieszych spowodowałoby zakorkowanie ulicy.

A oto filmik ze sprintu przez zebrę:

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są pod adresem:
http://www.mmkrakow.pl/photo/337652/Sprint+z+zebr%C4%85%2C+czyli+najkr%C3%B3tsze+zielone

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>