Strona Główna / Kraków / Social Camp – o projekcie

Social Camp – o projekcie

social camp_mini

Social Camp to cykliczne spotkania branży interaktywnej i organizacji pozarządowych. Celem tych spotkań jest edukacja, a dokładniej mówiąc edukacja w dziedzinie użycia mediów internetowych (nowe media, media społecznościowe). Dodatkowo pragniemy nauczyć osoby uczestniczące w naszym projekcie w jaki sposób możliwe jest przeniesienie metod pracy, organizacji, zarządzania i finansowania projektów z branży open source (wolnego oprogramowania, oprogramowanie z otwartym kodem, FLOSS, WiOO) do organizacji pozarządowych.
Jednak najważniejszym celem przyświecającym spotkaniom Social Camp była wymiana informacji i poszerzenie wiedzy na temat użycia Internetu w budowie społeczeństwa obywatelskiego oraz stworzenie nieformalnej platformy, umożliwiającej nawiązywanie kontaktów między profesjonalistami branży interaktywnej i przedstawicielami organizacji pozarządowych.
Udział w spotkaniach dawał możliwość:
• spotkania profesjonalistów branży interaktywnej, którzy osiągnęli sukces i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem;
• zapoznania się z powstającymi startupami internetowymi;
• nawiązania kontaktów w gronie właścicieli firm, koordynatorów projektów, szefów marketingu, przedstawicieli administracji publicznej i organizacji pozarządowych;
• udział w dyskusji nad kierunkiem rozwoju Internetu w Polsce i na świecie oraz zauważenia jego wpływu na zmiany w strukturze społecznej.

Podczas każdego z naszych spotkań zaproszeni i zgłoszeni (także w trakcie spotkania) uczestnicy Social Campu przedstawiali prezentacje na temat różnych przedsięwzięć w Internecie. Po każdej prezentacji publiczność dyskutowała nad przedstawionymi wcześniej projektami. Natomiast w przerwie między prezentacjami uczestnicy, w swobodnej rozmowie, wymieniali się wizytówkami i nawiązywali kontakty. Całość wydarzenia trwała zazwyczaj od 4h do 6h.

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>