Strona Główna / Kraków / Red Bull Ryzyk Fizyk! – Kraków

Red Bull Ryzyk Fizyk! – Kraków

fizykmini

26 listopada  w budynku Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki odbyło się nietypowy event organizowane przez Zrzeszenie Studentów Polskich oraz Red Bull. Ryzyk Fizyk to spotkanie poświęcone tematyce rajdów samochodowych mające na celu odsłonięcie zagadnień z dziedziny motorsportu z dwóch różnych perspektyw. Dlatego też w rolę wykładowców wcielili się dr inż. Adam Sieradzki i Michał Kościuszko. Dr inż. Adam Sieradzki z Instytutu Fizyki Politechniki Wrocławskiej przedstawił naukowy punkt widzenia na zachowania samochodu rajdowego WRC podczas wykonywania manewrów, co zostało skomentowane przez zawodowego kierowcę – Michała Kościuszko.

Red Bull Ryzyk Fizyk jest serią wykładów odbywających się w ośrodkach akademickich w Polsce. Dzięki udziałowi przedstawicieli świata nauki i profesjonalnych sportowców, w tym przypadku Michała Kościuszki, można zgłębić swoją wiedzę zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Pewne zachowania samochodów rajdowych podczas zawodów, wzbudzają podziw. Zastanawiamy się jak to możliwe? To spotkanie pozwoliło nam uzyskać odpowiedź.

 

Odpowiedz

Twój adres email nie będzie opublikowany.Wymagane pola są oznaczone *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>